اخبار

رونمایی از کامیون الکتریکی- باتری‌دار جدید اسکانیا

به گزارش تراکس کار و به نقل از اخبار خودرو، با سخت‌تر شدن الزامات زیست‌محیطی فعلی و آینده، تولیدکنندگان کامیون در اروپا به طور فزاینده‌ای بر فرآیند برق‌رسانی خودروهای خود تمرکز می‌کنند. در این راستا، اسکانیا چشم انداز کامیون های برقی را ترسیم کرد. در حال حاضر، کامیون‌ها و اتوبوس‌های تمام الکتریکی اسکانیا تا ۲۵۰ کیلومتر و ۶۰ کیلومتر هیبریدی شارژی کاملاً الکتریکی دارند. یکی از کامیون‌های هیبریدی پلاگین اسکانیا که در سال ۲۰۲۲ عرضه شد، دارای برد ۶۰ کیلومتر در ساعت است، اما مجهز به تجهیزات شارژ سریع است و از همان باتری‌هایی استفاده می‌کند که می‌توانند باتری را در نیم ساعت شارژ کنند. طبق برنامه حمل و نقل منطقه ای اسکانیا تا سال ۲۰۲۳، کامیون های ۴۰ تنی می توانند ۴ ساعت بدون توقف و کامیون های ۶۰ تنی تا ۳ ساعت بدون توقف حرکت کنند. در همین راستا اسکانیا به تازگی جدیدترین کامیون باتری دار را معرفی کرده و آن را به عنوان راه حلی برای مسافت های طولانی معرفی کرده است.

برنامه الکتریکی‌سازی 50درصدی اسکانیا تا 2030

به گفته اسکانیا، تا سال ۲۰۲۴، کامیون های برقی در ۴۵ دقیقه به طور کامل شارژ می شوند و رانندگان استراحت می کنند، همچنین ۴ ساعت کاری برای کامیون های ۶۰ تنی و ۴.۵ ساعت کاری برای کامیون های ۴۰ تنی، وعده اسکانیا.۲۰۲۵- برقی کامیون ها در تمام سایزها موجود خواهند بود طبق پیش بینی ها تا سال ۲۰۲۵ کامیون های برقی ۱۰ درصد از کل فروش این شرکت را به خود اختصاص خواهند داد. شرکت سوئدی اسکانیا اعلام کرده است که تا سال ۲۰۳۰ ۵۰ درصد از فروش خود را به خودروهای تجاری الکتریکی اختصاص خواهد داد و تا آن زمان انتضار می‌رود شبکه زیرساختی گسترده اسکانیا را در اکثر بازارهای جهان ایجاد کند.

نسل جدید کامیون‌های الکتریکی

اسکانیا راه حل های کاملی را بر اساس خودروهای برقی با باتری های مسافت طولانی ارائه می دهد. این خودروها با قدرت، برد و ضرفیت پرکنی بالا برای عملیات روزانه عرضه می شوند و راه حلی بی دردسر برای این بخش خواهند بود. اسکانیا همچنان به برق رسانی محصولات خود برای دستیابی به هدف خود در کاهش انتشار CO۲ با مشارکت مشتریان ادامه می دهد. بر اساس نقشه راه اعلام شده، این شرکت مرکز راه حل های مبتنی بر سطح بعدی کامیون های برقی با باتری را ارائه می دهد. نسل جدید کامیون‌های برقی اسکانیا که به تخت‌خواب‌های R یا S مجهز شده‌اند، بخشی از راه‌حل کاملی هستند که دری را به روی چشم‌انداز حمل‌ونقل الکتریکی برای طیف گسترده‌ای از مشتریان و کاربردها باز می‌کند. اسکانیا با یک باتری داخلی ۶۲۴ کیلووات ساعتی، ابزاری برای تغییرات اساسی در کامیون های برقی و عملکرد منطقه ای دوربرد آنها فراهم می کند.

راهکاری برای کاهش آلاینده‌ها

نسل جدید کامیون های باتری الکتریکی اسکانیا بر اساس مدل های کلاسیک اسکانیا و ویژگی هایی مانند مدولار بودن، پایداری و کاهش هزینه های عملیاتی ساخته شده اند. فردریک آلارد، معاون ارشد و رئیس خودروهای الکتریکی اسکانیا گفت: «افزودن این راه حل ها به کیت اسکانیا یک تغییر بزرگ برای مشتریانی است که می خواهند در این خودروها فعال باشند و با آنها کار کنند. با افزودن این محصول به مجموعه خودروهای هیبریدی و باتری های الکتریکی در سال ۲۰۲۰، می توانیم راه حل های پایدار و همه کاره بدون آلایندگی را برای مشتریان خود ارائه دهیم.

45دقیقه شارژ؛ پیمایش 350 کیلومتر

با کامیون های جدید اسکانیا، مشتریان می توانند از کاربردهای مختلفی مانند تراکتور و تریلر و کامیون های مواد غذایی با دمای کنترل شده لذت ببرند. برد این خودروها بسته به وزن، پیکربندی و توپوگرافی متفاوت است، اما یک تراکتور شش باتری ۴x۲ می تواند مسافت ۳۵۰ کیلومتری را هر ۴۵ دقیقه در بزرگراه با سرعت متوسط ​​۸۰ کیلومتر در ساعت طی کند. مطلوب ترین نوع پرداخت برای این کامیون ها مسیرهای ثابت برای شارژ برنامه ریزی شده در پارکینگ ها یا مقاصد می باشد که مدت زمان لازم برای شارژ کامل این خودروها ۹۰ دقیقه است اما یک ساعت شارژ معمولا بین ۲۷۰ تا ۳۰۰ کیلومتر است. سطح توان خروجی بدون وقفه برای اسکانیا ۴۵ R یا S ۴۱۰ کیلووات (تقریباً ۵۶۰ اسب بخار) است. کامیون های برقی جدید اسکانیا در حال حاضر در نمایندگی های این شرکت در دسترس هستند و تولید آنها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد. در دسترس بودن راه‌حل‌های شارژ برای مشتریان اروپایی که می‌خواهند در مقیاس بزرگ‌تری در کامیون‌های باتری برقی سرمایه‌گذاری کنند، بسیار مهم است.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =