شرکت صنایع بیناسان یک و دو شرکت صنایع بیناسان یک و دو

تست رانندگی کامیون مرسدس بنز آکتروس SLT

منتشر شده : ۱۴ آبان ۱۳۹۲ تعداد بازدید : 4945
تست رانندگی کامیون مرسدس بنز آکتروس  SLT

کامیون آکتروس  SLT قبل از ارائه رسمی و در تست استقامت نهایی خود ۲۵۰ تن بار را بکسل کرد. این زیبای آلمانی در جاده ای میان بر در آلدن هوون نزدیک آخن با تابلویی که حاکی از ممنوعیت عبور کامیون هایی با بار سنگین بود، مورد آزمایش قرار گرفت. در این حالت، راننده از خودروی ۱۲۹ تنی با ۴۶ متر طول، به دلیل آزمایش این کامیون با ۲۵۰ تن بار پیاده شد و با حالتی نگران به پانزده اکسل آن نگاه کرد. بعد از جابجا کردن تابلوی ممنوعه، راننده مجددا پشت فرمان آکتروس قرار گرفت. با دقت پای خود را روی پدال گاز فشار داد و این آلمانی به کندی بدون لغزش تایرها روی سطح جاده شروع به حرکت کرد. تمامی این موضوعات به لطف وجود Turbo Retarder Clutch (سیستمی که در آن کامیون با بار سنگین و در دور موتور پایین، قادر به انتقال نیرو به تمامی چرخ ها به منظور سهولت در حرکت و توقف است) می‌باشد. همچنین ترکیب گشتاور ۳۰۰۰ نیوتن متری که در دور موتور کمتر از ۱۱۰۰ دور بر دقیقه اتفاق می‌افتد، کامیون را قادر به حرکت در زمان بکسل سنگین ترین بارها می‌سازد.

لازم به ذکر است که کامیون جدید آکتروس  SLT با قدرت کشیدن بار تا ۲۵۰ تن، اولین خودروی سنگین با امکان انجام کارهای سنگین متناسب با این تکنولوژی می‌باشد. اکارت بالمر (Eckart Balmer)، مالک کمپانی حمل و نقل Balmer می‌گوید : “در زمان معرفی این خودرو به بازار، بسیار تحت تاثیر آن قرار گرفتم”. این موضوع نشان داد که آکتروس قادر به انجام کلیه کارهای مورد انتظار ما می‌باشد. لازم است بدانید که دفتر مرکزی این کمپانی در هولتسن و در زمینه حمل بارهای سنگین و مخصوص تخصص دارد.  یکی از مهمترین کالاهای مورد حمل این شرکت ها، توربین های بادی هستند. این وسیله که یکی از سنگین ترین کالاها برای حمل محسوب می‌شود، می‌تواند بیشتر از ۶۵ متر طول داشته باشد، و یکی از چالش های سخت را هم برای راننده و هم کامیون به ارمغان آورد.

بدین ترتیب نه تنها کمپانی سازنده با نقاط ضعف محصول خود آشنا می‌شود، بلکه کمپانی حمل و نقل نیز، می‌تواند با ویژگی های این کامیون به صورت عملی آشنا شود، بالمر نیز، همین امر را به عنوان دلیل قبول چنین پیشنهادی مطرح می‌کند. بالمر می‌گوید: “این دلیل گفتن پاسخ مثبت و صریح به این کمپانی خودروساز است”. در ابتدا، وسلین (Waselin) حاضر به انجام چنین کاری نشد. وی در این خصوص اظهار داشت ” من از رانندگی با کامیون آکتروس خودم گه از آن شناخت کافی دارم، بسیار خوشحالم”. اما رئیسش اور را مجبور کرد که سفر بعدی از چادریم در جمهوری چک به آلدن هوون را با آکتروس جدید انجام دهد؛ گفتنی است بار کامیون در این سفر ستون ۲۰ متری توربین بادی بود.

جالب است بدانید که درست بعد از یک کیلومتر، نگرانی وی کاملا برطرف شد. وسلین (Waslin) می‌گوید: “در چادریم جاده ای با شیب پنج درصد و دارای چندین پیچ از چپ به راست وجود دارد”. این زیبای آلمانی هیچ گونه مشکلی در بکسل این بار سنگین خود نداشت. با وجود این موارد، نه تنها این زیبای آلمانی با مشکل مواجه شد، بلکه راننده نیازی به استفاده از حالت رانندگی “سنگین” موتور یورو شش OM 473 ندارد، و همچنین به منظور استفاده از نیروی بیشتر، تعویض دنده ها در فواصل طولانی انجام می‌گرفت. یکی از نکات قابل توجه سریع تر بودن این سفر نسبت به قبل بود. وسلین که یکی از رانندگان بین مسیر چادریم و آلدن هوون است، می‌گوید: “من بلافاصله از آکتروس خاطر جمع شدم”. ادامه این سفر و طی ۱,۲۰۰ کیلومتر، تاییدی بود بر کیفیت و کارآیی آکتروس SLT.