شرکت صنایع بیناسان یک و دو شرکت صنایع بیناسان یک و دو
 • ولوو FH برنده بهترین کامیون سال 2014

  منتشر شده : ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ تعداد بازدید : 4876
  ولوو FH برنده بهترین کامیون سال 2014

  کامیونهای جدید سری FH ولوو به عنوان کامیون سال 2014 و بهترین کامیون بین المللی انتخاب شدند. این عنوان توسط هیئت داورانی شامل 25 روزنامه نگار و کارشناس ارشد خودرو به نمایندگی از 25 مجله خودرو در اروپا اعطا شد. ولوو FH در این رأی گیری 116 امتیاز کسب کرد در حالی که مقام دوم به داف XF رسید که 105 رأی را به‌دست آورد. مرسدس بنز Arocs در جایگاه سوم قرار گرفت و اسکانیا و MAN هم به ترتیب چهارم و پنجم شدند.

  FH جدید به خاطر فضای داخلی آرام و راحت، کنترل‌های راننده پسند، آینه دید عقب ابتکاری با کمترین میزان مزاحمت برای دید جلو، سیستم انتقال نیروی خودکار I-Shift با عملکرد اختیاری و مجهز به نرم افزار کاهش مصرف سوخت، بهبود عملکرد فرمان، سیستم تعلیق مستقل جلو، سیستم نظارت و کنترل از راه دور خودرو و همچنین به حداقل رساندن هزینه‌های نگهداری و تعمیر حائز این مقام گردیده است.

  ادامه خبر
 • آذهایتکس، رکورد دار رشد کیفیت در صنعت خودروسازی ایران

  منتشر شده : ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ تعداد بازدید : 5306
  آذهایتکس، رکورد دار رشد کیفیت در صنعت خودروسازی ایران

  بر اساس گزارش سالیانه بازرسی کیفیت و استاندارد ایران کامیون کشنده ماز خودروسازی آذهایتکس با 21.3 درصد بیشترین رشد کیفی را نسبت به اولین دوره ارزیابی در سال 91 را در بین خودروهای تولیدی کشور داشته است. شرکت آذهایتکس از سال 1384 با اخذ نمایندگی محصولات ماز و مازمان به تولید خودروهای سنگین در ایران مشغول است. این شرکت پیش تر از سال 1363 به ساخت قطعات صنعتی مشغول بوده است و همچنان بخش قابل توجهی از قوای محرکه خودروهای مطرح کشور را تولید می ند. آذهایتکس در بازار خودروهای سنگین از دیرباز توجه ویژه ای به کیفیت و مباحث استاندارد آلایندگی داشته است. آذهایتکس همچنین از جمله معدود سنگین سازان جهان است که اجازه بهرهگیری از پیشرانه مشترک با مرسدس بنز آکتروس را روی محصولاتش مستقیما از مرسدس بنز آلمان دریافت کرده است.

  ادامه خبر
 • تست رانندگی کامیون مرسدس بنز آکتروس SLT

  منتشر شده : ۱۴ آبان ۱۳۹۲ تعداد بازدید : 4859
  تست رانندگی کامیون مرسدس بنز آکتروس SLT

  کامیون آكتروس SLT قبل از ارائه رسمی و در تست استقامت نهایی خود 250 تن بار را بکسل کرد. این زیبای آلمانی در جاده ای میان بر در آلدن هوون نزدیک آخن با تابلویی که حاکی از ممنوعیت عبور کامیون هایی با بار سنگین بود، مورد آزمایش قرار گرفت. در این حالت، راننده از خودروی 129 تنی با 46 متر طول، به دلیل آزمایش این کامیون با 250 تن بار پیاده شد و با حالتی نگران به پانزده اکسل آن نگاه کرد. بعد از جابجا کردن تابلوی ممنوعه، راننده مجددا پشت فرمان آكتروس قرار گرفت. با دقت پای خود را روی پدال گاز فشار داد و این آلمانی به کندی بدون لغزش تایرها روی سطح جاده شروع به حرکت کرد. تمامی این موضوعات به لطف وجود Turbo Retarder Clutch (سیستمی که در آن کامیون با بار سنگین و در دور موتور پایین، قادر به انتقال نیرو به تمامی چرخ ها به منظور سهولت در حرکت و توقف است) می‌باشد. همچنین ترکیب گشتاور 3000 نیوتن متری که در دور موتور کمتر از 1100 دور بر دقیقه اتفاق می‌افتد، کامیون را قادر به حرکت در زمان بکسل سنگین ترین بارها می‌سازد.

  لازم به ذکر است که کامیون جدید آكتروس SLT با قدرت کشیدن بار تا 250 تن، اولین خودروی سنگین با امکان انجام کارهای سنگین متناسب با این تکنولوژی می‌باشد. اکارت بالمر (Eckart Balmer)، مالک کمپانی حمل و نقل Balmer می‌گوید : "در زمان معرفی این خودرو به بازار، بسیار تحت تاثیر آن قرار گرفتم". این موضوع نشان داد که آكتروس قادر به انجام کلیه کارهای مورد انتظار ما می‌باشد. لازم است بدانید که دفتر مرکزی این کمپانی در هولتسن و در زمینه حمل بارهای سنگین و مخصوص تخصص دارد. یکی از مهمترین کالاهای مورد حمل این شرکت ها، توربین های بادی هستند. این وسیله که یکی از سنگین ترین کالاها برای حمل محسوب می‌شود، می‌تواند بیشتر از 65 متر طول داشته باشد، و یکی از چالش های سخت را هم برای راننده و هم کامیون به ارمغان آورد.

  بدین ترتیب نه تنها کمپانی سازنده با نقاط ضعف محصول خود آشنا می‌شود، بلکه کمپانی حمل و نقل نیز، می‌تواند با ویژگی های این کامیون به صورت عملی آشنا شود، بالمر نیز، همین امر را به عنوان دلیل قبول چنین پیشنهادی مطرح می‌کند. بالمر می‌گوید: "این دلیل گفتن پاسخ مثبت و صریح به این کمپانی خودروساز است". در ابتدا، وسلین (Waselin) حاضر به انجام چنین کاری نشد. وی در این خصوص اظهار داشت " من از رانندگی با کامیون آکتروس خودم گه از آن شناخت کافی دارم، بسیار خوشحالم". اما رئیسش اور را مجبور کرد که سفر بعدی از چادریم در جمهوری چک به آلدن هوون را با آكتروس جدید انجام دهد؛ گفتنی است بار کامیون در این سفر ستون 20 متری توربین بادی بود.

  جالب است بدانید که درست بعد از یک کیلومتر، نگرانی وی کاملا برطرف شد. وسلین (Waslin) می‌گوید: "در چادریم جاده ای با شیب پنج درصد و دارای چندین پیچ از چپ به راست وجود دارد". این زیبای آلمانی هیچ گونه مشکلی در بکسل این بار سنگین خود نداشت. با وجود این موارد، نه تنها این زیبای آلمانی با مشکل مواجه شد، بلکه راننده نیازی به استفاده از حالت رانندگی "سنگین" موتور یورو شش OM 473 ندارد، و همچنین به منظور استفاده از نیروی بیشتر، تعویض دنده ها در فواصل طولانی انجام می‌گرفت. یکی از نکات قابل توجه سریع تر بودن این سفر نسبت به قبل بود. وسلین که یکی از رانندگان بین مسیر چادریم و آلدن هوون است، می‌گوید: "من بلافاصله از آكتروس خاطر جمع شدم". ادامه این سفر و طی 1,200 کیلومتر، تاییدی بود بر کیفیت و کارآیی آکتروس SLT.

  ادامه خبر
 • سریع‌ترین خودرو تاریخ فراری ساخته شد

  منتشر شده : ۱۴ آبان ۱۳۹۲ تعداد بازدید : 4520
  سریع‌ترین خودرو تاریخ فراری ساخته شد

  خودروی F12 برلینتا شركت فراری، سریع‌ترین خودروی ساخته شده در تاریخ این شركت ایتالیایی به شمار می‌رود.
  سرعت این خودرو در عرض 1/3 ثانیه از صفر تا 100 كیلومتر بر ساعت می‌رسد. قدرت موتور این خودروی كوپه 730 اسب بخار بوده و موتور آن از نوع V12 است. وزن این خودرو هزار و 525 كیلوگرم بوده كه 70 كیلوگرم كمتر از مدل قبلی فراری یعنی 599 است.

  ادامه خبر